Etapy wiercenia studni głębinowej
Budowa studni rozpoczyna się w momencie, kiedy na działkę przyjeżdża nasz przedstawiciel. W trakcie wspólnego spotkania ustalamy wiadomości bardzo istotne dla obydwu stron: miejsce położenia studni, datę wykonania, termin na zrealizowanie przyłącza oraz przewidywalną ostateczną kwotę inwestycji.
Następnie nasi fachowcy zabierają się do wiercenia studni głębinowej, wykonując poszczególne jej etapy:
-
I etap — wiercenie otworu pod rury osłonowe — jak sama nazwa wskazuje, rozpoczynamy budowę od wiercenia metalową rurą.
-
II etap — łącznie rur — w tym momencie zaczyna się spawanie rur. Następnie układamy je odpowiednio w ziemi. Tak wykonane połączenie zapewnia doskonałą szczelność.
-
III etap — dostanie się do warstwy wodonośnej — z użyciem młota calowego znajdujemy cenne ujście wody. Wiercimy do tej pory, aż uzyskamy wystarczającą ilość wody.
-
IV etap — oczyszczanie otworu — z pomocą specjalnej wiertarki rozpoczyna się odprowadzanie brudnej wody, która dostała się tam podczas budowy. Sprawdzanie studni to również bardzo ważny element w tym etapie. Musimy mieć pewność, że wszystko działa bez zarzutu.
-
V etap — wprowadzanie rur — w studni umieszczamy kolumny specjalnych rur, w których będzie się znajdować pompa głębinowa.
-
VI etap — żwirowanie — przestrzeń tzw. pierścieniowa, zlokalizowana między filtrami zostaje załadowana żwirem.
-
VII etap — dostosowanie pompy głębinowej — na podstawie niezbędnych informacji, takich jak np. odległość studni, wysokość budynku, wydajność, zostaje doprecyzowany rodzaj właściwej pompy.
-
VIII etap — przyłączenie studni — po zbudowaniu studni fachowcy wykonują specjalne przyłącze.
Jak widać, etapów jest wiele i każdy z nich jest inny. Jednak zbudowanie studni głębinowej wymaga dokładnej znajomości tego tematu. Dlatego też warto wybrać dobrą i sprawdzą firmę, która w swoich szeregach ma najlepszych fachowców.